top of page
 • Zdjęcie autoraWasze Obrączki

Czy obrączki ślubne mogą się rysować?

Zaktualizowano: 7 cze

Tak, obrączki ślubne mogą się rysować, nawet takie wykonane z tytanu. Metale szlachetne, takie jak złoto, platyna lub srebro są stosunkowo miękkie i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak wiedzieć, że metale szlachetne szlachetnie się starzeją, więc nawet stare i nieco porysowane obrączki nadal będą wyglądać atrakcyjnie. Rysy na obrączkach są częścią Waszej historii i historii Waszych obrączek ślubnych.


Co powoduje rysowanie się obrączek?

 1. Rodzaj stopu:

 • Żółty stop złota jest podatny na zarysowania bardziej od innych metali, choć dodawane do niego domieszki, na przykład elektrolityczna miedź - poprawiają jego wytrzymałość.

 • Biały stop złota także jest podatny na uszkodzenia, chociaż pokryty warstwą rodu jest nieco trwalszym stopem.

 • Stopy platyny są bardziej odporne na zarysowania niż żółte, białe i różowe stopy złota, ale nadal nie wykazują dużej odporności na zarysowania.

 1. Sposób wykończenia powierzchni obrączek:

 • Obrączki matowe będą mniej podatne na zarysowania w porównaniu do tych błyszczących, ponieważ już są "zarysowane" :)

 • Obrączki polerowane porysują się zdecydowanie łatwiej, a rysy będą bardziej widoczne na ich błyszczącej powierzchni.

 1. Użytkowanie:

 • Obrączki są narażone na codzienny kontakt z twardymi przedmiotami, co nieuchronnie prowadzi do zarysowań. Prace domowe, zawodowe, uprawianie sportów, a także noszenie pierścionków razem z obrączką mogą wpływać na jej wygląd.

Jak minimalizować ryzyko uszkodzenia obrączki:

 • Należy unikać kontaktu z twardymi powierzchniami: Warto zdejmować obrączki ślubne podczas wykonywania prac związanych z użyciem narzędzi, sprzątania, a także uprawiania sportu.


Zapraszamy do nas w celu odnowienia Waszych ślubnych obrączek. Obrączki, które powstały w naszej pracowni odnawiamy bezpłatnie :)


Matowe obrączki ślubne
Matowe, "porysowane" obrączki ślubne

12 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page