top of page
  • Zdjęcie autoraWasze Obrączki

Czym jest białe złoto?

Białe złoto to rodzaj stopu złota, który powstał poprzez dodanie innych metali, aby uzyskać srebrzystobiały kolor. W odróżnieniu od naturalnego złota, które ma charakterystyczny żółty kolor, białe złoto jest stopem zawierającym złoto oraz metale takie jak na przykład pallad, bądź nikiel. Dodanie tych metali do stopu złota zmienia jego kolor na srebrnobiały lub stalowy.


Oto kilka kluczowych cech białego złota:

Skład: Białe złoto jest stopem złota i innych metali. Wzajemne proporcje tych metali mogą się różnić, ale zazwyczaj stop zawiera 58.5% lub 75% złota i 25% metali takich jak pallad, nikiel a także srebro i miedź.

Kolor i Wygląd: Białe złoto ma srebrzysty, biały wygląd, często dodatkowo podkreślany poprzez rodowanie (pokrycie cienką warstwą rodu), lub kolor stalowoszary.

Trwałość: Dodatek innych metali nie tylko zmienia kolor stopu złota, ale także zmienia jego właściwości fizyczne: zwiększa jego twardość i odporność, co jest bardzo pożądanym efektem.

Zastosowanie: Białe złoto jest powszechnie stosowane przy produkcji biżuterii.

Próby: Podobnie jak inne stopy złota, białe złoto jest dostępne w różnych próbach używanych do tworzenia obrączek ślubnych: 585 (14 karatów), 750 (18 karatów).


Białe złoto jest dobrym wyborem dla osób nie lubiących żółtego lub różowego koloru stopu.


Wasze Obrączki z białego złota
Wasze Obrączki z białego złota

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page