top of page
  • Zdjęcie autoraWasze Obrączki

Jak prawidłowo dobrać rozmiar obrączek ślubnych?

Zaktualizowano: 10 maj

Dobór odpowiedniego rozmiaru obrączek ślubnych jest niezwykle istotny, ponieważ powinny być wygodne, pięknie wyglądające na palcu i bezpieczne. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w idealnym dobraniu rozmiaru Twojej obrączki ślubnej:

  1. Pomiar palca: Należy poznać dokładny rozmiar palca, na którym będzie noszona obrączka. Możesz to zrobić za pomocą obrączek pomiarowych dostępnych u większości jubilerów i salonów jubilerskich.

  2. Zwróć uwagę na zewnętrzną temperaturę: Pamiętaj, że palce mogą się nieco kurczyć lub rozszerzać w zależności od temperatury. Nie zaleca się mierzenia palca w ekstremalnych warunkach temperaturowych.

  3. Pamiętaj o szerokości obrączki: Szerokość obrączki ma wpływ na komfort noszenia. Szerokie obrączki wymagają większego rozmiaru niż cieńsze.

  4. Spróbuj kilku rozmiarów: Jeśli masz możliwość, wypróbuj kilka różnych rozmiarów, aby upewnić się, że wybierasz ten najlepiej dopasowany.

  5. Konsultacja ze złotnikiem: Profesjonalny złotnik pomoże Ci w dobraniu odpowiedniego rozmiaru i udzieli porady odnośnie rodzaju obrączki i materiału.

  6. Zaplanuj czas na dostosowanie: Jeśli obrączki nie pasują idealnie, pamiętaj, że oferujemy darmową usługę dopasowania rozmiaru - dożywotnio.

Pamiętaj, że komfort noszenia jest kluczowy, więc staraj się znaleźć rozmiar, który będzie dla Ciebie idealny.
18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page