top of page
  • Zdjęcie autoraWasze Obrączki

O czym warto pamiętać przy wyborze obrączek ślubnych. Część 4 - wykończenie powierzchni

Zaktualizowano: 4 dni temu

Powierzchnia obrączek ślubnych może być wykończona na różne sposoby, zależnie od preferencji i gustu pary. Oto kilka popularnych sposobów wykończenia:

  1. Polerowanie: To klasyczne wykończenie, które nadaje obrączkom elegancki i błyszczący wygląd. Błyszczące obrączki pięknie odbijają światło.

  2. Matowienie: Matowe wykończenie charakteryzuje się gładką, matową powierzchnią, która nie odbija światła. Daje to obrączkom bardziej subtelny i dyskretny wygląd. Matowienie można wykonać na przykład metodą piaskowania, szczotkowania, zacierania materiałem ściernym.

  3. Szczotkowanie: Szczotkowane wykończenie obrączek ślubnych daje różnorakie efekty - od delikatnego satynowania powierzchni do nadania im mocno chropowatej lecz nieco błyszczącej faktury.

  4. Teksturowanie: Teksturowane obrączki mają niejednolitą powierzchnię z delikatnymi wypukłościami lub wgłębieniami, co nadaje im rustykalny lub organiczny charakter. Taką powierzchnię wykonuje sie różnymi technikami.

  5. Postarzenie: Obrączki można celowo "postarzyć" - wyglądają wtedy, jak wykopane na archeologicznym stanowisku, lub odziedziczone po przodkach.


Wybór wykończenia powierzchni waszych obrączek ślubnych zależy od waszych osobistych preferencji, także od stylu życia i gustu. Ważne jest, aby dobrze przemyśleć ostateczny wybór, ponieważ wykończenie powierzchni obrączek ślubnych wpłynie na ogólny wygląd i ich charakter.


Wasze artystyczne obrączki ślubne
Artystyczne obrączki ślubne

2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page