top of page
  • Zdjęcie autoraWasze Obrączki

O czym warto pamiętać przy wyborze obrączek ślubnych. Część 5 - szerokość i grubość obrączek

Zaktualizowano: 4 dni temu

Wybór odpowiedniej grubości oraz szerokości ślubnych obrączek to ważna decyzja. Oto kilka wskazówek, które mogą Wam pomóc:

  1. Przede wszystkim - rozmiar obrączki: Wykonajcie dokładne pomiary Waszych palców, na których będziecie nosić obrączki. Taki pomiar możecie zrobić w każdym salonie złotniczym lub w złotniczej pracowni - zapraszamy do nas :)

  2. Szerokość obrączki: Wybór szerokości zależy od Waszych preferencji estetycznych. Przyszłe małżeństwa często wybierają obrączki o szerokości od 4 do 6 mm. Osoby o drobnej budowie ciała i wąskich palcach powinny zainteresować się obrączkami nieco węższymi - o szerokości do 4 mm, podczas gdy osoby "postawne", o większych dłoniach mogą wybrać obrączki o szerokości 5 mm i więcej. Pamiętajcie, że szerokie obrączki będą droższe ze względu na swoja wagę.

  3. Kształt palca: Należy zwrócić uwagę na budowę palca. Inny rozmiar i szerokość będzie pasować osobom o palcach z wyraźnie zaznaczonymi kostkami, inny zaś osobom o palcach nieco stożkowatych.

  4. Aktywność fizyczna i wykonywany zawód: Pamiętaj o swojej aktywności fizycznej i rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli jesteś aktywny, lub wykonujesz zawód wymagający ręcznej pracy, wybierz obrączkę, która nie przeszkadza w codziennych czynnościach.

  5. Subtelność i wyrazistość: Jeśli preferujesz subtelne dodatki, wąska obrączka będzie odpowiednim wyborem, jeśli wolisz się nieco wyróżnić, możesz rozważyć szerokie obrączki ślubne.


Wybór obrączki to kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Wybierz taką, która najlepiej wyraża Waszą miłość i styl, ale jednocześnie jest komfortowa w użytkowaniu.


Wasze Obrączki ślubne - wąska i i szeroka
Obrączki ślubne - wąska i i szeroka

5 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page