top of page
  • Zdjęcie autoraWasze Obrączki

Obrączki z platyny

Zaktualizowano: 13 kwi

Czym charakteryzuje się platyna?

Platyna jest dużo rzadziej spotykana niż złoto i srebro. Występuje naturalnie w skorupie ziemskiej, niestety często bywa zanieczyszczona. Obróbka platyny jest bardzo kłopotliwa i wymaga dużo więcej czasu, niż obróbka złota lub srebra. Ten metal szlachetny topi się w bardzo wysokiej temperaturze i wymaga odpowiednich warunków w trakcie pracy. Do topienia i obróbki platyny używa się często innych narzędzi niż do obróbki złota.

Wyroby platynowe cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przez wiele lat cena tego metalu szlachetnego była znacznie wyższa od złota. Aktualnie jest niższa, jednak równocześnie metal ten drożeje szybciej niż złoto. Należy podkreślić, że platyna jest jednym z najrzadszych metali szlachetnych. W przeciwieństwie do srebra czy białego złota, wykorzystywana w biżuterii platyna może być wykorzystywana w praktycznie bez jakichkolwiek domieszek. To sprawia, że obrączki i pierścionki platynowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób z alergiami i wyjątkowo wrażliwą skórą.

W naszej ofercie proponujemy zarówno klasyczne obrączki z platyny, które są ponadczasowe oraz eleganckie, jak i personalizowane wzory obrączek z grawerem czy dodatkowymi zdobieniami. Obrączki platynowe mogą być także wykonane w ramach naszych warsztatów obrączkowych. To wyjątkowa okazja i wyjątkowy materiał, aby wspólnie stworzyć unikatowe obrączki. Warto wiedzieć, że platyna jest bardzo ekskluzywnym i rzadkim wyborem.

Cena obrączek z platyny jest wyższa od ceny obrączek ze złota ze względu na czas i zaangażowanie, który trzeba poświęcić na wymagającą pracę.


Wasze Obrączki z platyny próby 950
Obrączki z platyny próby 950

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page